PCC Greenline®

Podchloryn sodu PCC Greenline®

Branża chemiczna nie jest jedną z tych branży które jako pierwsze przychodzą do głowy kiedy mówimy o ochronie środowiska. Dzieje się tak ze względu na to jak nam się ona kojarzy - potężne fabryki wytwarzające bardzo dużo produktów ubocznych potencjalnie szkodliwych dla środowiska naturalnego, a także procesy zużywające ogrom energii. Tak na prawdę jednak, to właśnie branża chemiczna była jedną z pierwszych która zwrociła uwagę na problem ochrony środowiska. Dzięki temu powstała Zielona Chemia (czytaj więcej), czyli taka która skupia się na tym aby w procesie produkcji wytwarzano jak najmniej produktów ubocznych i zużywano jak najmniej energi. Jest ona oparta na 12 Zasadach Zielonej Chemii.

Sprawienie aby chemia była bardziej eko wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi przeznaczanymi na udoskonalanie procesów i technologii do nich używanej, certyfikacji produktów oraz wprowadzania nowych programów środowiskowych. “Zielone” produkty powinny też spełniać najwyższe międzynarodowe normy i standardy. Grupa PCC dzięki wdrożeniu przemyślanego i kompletnego planu działania, unowocześnianiu linii produkcyjnych i ciężkiej pracy działów R&D wprowadziła do swojej oferty serię produktów PCC Greenline® stworzonych według zasad zielonej chemii, na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych i posiadających międzynarodowe certyfikaty i atesty.

Podchloryn Sodu PCC Greenline jest bardzo niestabilnym, nieorganicznym związkiem chemicznym. Bardzo często stosuje się go jako substancję odkażającą (w odpowiednim roztworze), np. przy myciu warzyw, czy oczyszczania wody basenowej. Energia zużywana do produkcji Podchlorynu Sodu PCC Greenline jest certyfikowana jako pochodząca z OZE (odnawialnych źródeł energii). Przyczynia się to do zmniejszonej emisji CO2  przy jego produkcji.

Dzięki wybieraniu produktów z serii PCC Greenline® przyczyniamy się do tak ważnej w naszych czasach ochrony środowiska. Wspieramy tym również rozwój chemii bardziej przyjaznej środowisku naturalnemu naszej planety.